13. 07. 2019

Vinaři na hradišti 2019 - foto


Slovanské hradiště v Mikulčicích, 13.7.2019

 

2019 - FOTOGRAFIE ZDE:

https://www.vnh2019.kosikphoto.com/?fbclid=IwAR2d3oOwpa7_02BPWyhW6k597lisiU-Br4kJEcp_C8ziCum8hKZw1ErBypM

 

Tradiční festival Vinaři na hradišti dostává letos novou podobu a stává se událostí pro celou rodinu. Jak se již stalo zvykem, odehraje se v prostoru Slovanského hradiště v Mikulčicích, letos ale v mírně upraveném termínu – 13. července 2019. Už od poledne si můžete vychutnat nejen skvělá vína, ale i zajímavou hudbu a užít si spoustu další zábavy v místě, kudy doslova kráčela historie. Vždyť mikulčické hradiště patřilo v dobách své největší slávy, v 8. a 9. století, k nejrozvinutějším místům na Moravě, ale i v Česku. Pokud se sem vydáte, rozhodně nebudete opojeni jen vínem, genius loci tohoto místa je skutečně silný a čeká na vás i skvělá muzika a další aktivity pro děti i dospělé.

Letošním ročníkem se Vinaři na hradišti mění v plnokrevný žánrový festival, samozřejmě ale zůstávají i slavnostmi špičkového vína nejen z Mikulčic. Ochutnat zde budete moci produkci celkem 15 vinařů z celé Moravy a Česka, ale také vína z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Slovinska a Chorvatska. Aspoň pro jeden den naváží Mikulčice na svou historii a Slovanské hradiště se stane centrem světa, i když jen toho vinařského! Ale pozor, čeká na vás mnohem víc, než jen víno. Nemusíte se bát vzít s sebou i své potomky, je pro ně připraveno zábavné odpoledne s mottem Těšíme se na prázdniny. V jeho rámci si vyzkouší střelbu z luku, plavbu na kajaku a mnoho dalších aktivit na různých místech hradiště. Kromě toho je pro ně připraven skákací hrad, malování na tvář a mnoho dalšího.

Na všechny pak čeká celá řada hudebních, folklórních i kulturních vystoupení. Letos poprvé hned na dvou scénách. Vrchol večer zajistí – tak jako loni – Petr Bende & Band, tentokráte v doprovodu cimbálu Michala Grombiříka. Představovat Petra Bendeho by asi bylo nošením dříví do lesa, vždyť tento zpěvák a multiinstrumentalista vydal už čtyři řadová alba a na mnoha dalších projektech se podílel. Ale než ovládne hlavní scénu, čekají na vás ještě vystoupení dětí ze základní školy v Mikulčicích, mažoretky z Moravské Nové Vsi, které si říkají Neonky, duet Pavla Burešová a Pavel Prčík,

a pochopitelně nebude chybět ani Mužácký sbor Mikulčice se svými hosty. V 15 hodin rozezvučí hlavní scénu svižné rytmy hudební skupiny Naděje. A protože jsme na jižní Moravě, večer nemůže končit jinak, než tradiční besedou u cimbálu, o kterou se postará velmi úspěšná cimbálová muzika Slovácko.

Samozřejmě to není ani zdaleka vše. Program na malé i velké scéně se bude střídat a nudit se rozhodně nebudete ani chvíli. Protože k dobrému vínu patří i dobré jídlo, kromě stánků s občerstvením na vás čeká gastronomická show. Milovníci starých aut a motorek si zase přijdou na své během prezentace veteránů přímo v prostoru parkoviště mikulčického Slovanského hradiště. Zkrátka, pokud letos 13. července dorazíte na Slovanské hradiště v Mikulčicích, máte jednu jistotu, užijete si odpoledne a večer plný úžasného vína, dobrého jídla, skvělé muziky a odnesete si ještě mnoho dalších nezapomenutelných zážitků. Vinaři na hradišti se vás už nemohou dočkat.

V rámci akce Vám Slovanské hradiště v Mikulčicích nabídne zlevněné vstupné do návštěvnických prostor.

Přijďte na výlet do Mikulčic a zažijte báječný letní den.

 

MÍSTO KONÁNÍ AKCE:

Slovanské hradiště v Mikulčicích, areál za hlavní návštěvní budovou (vedle občerstvení)

 

VSTUPNÉ:

Předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019

S degustací - vstup do areálu, sklenička, katalog, 25 degustačních lístků

v předprodeji - 350 Kč - předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019

na místě - 450 Kč

- na místě studenti s platkou ISIC kartou - 400 Kč

- na místě "přihlas se k folklóru" - 300 Kč

Vstup do areálu

250 Kč - prodej pouze na místě

Děti do 10 let vstup zdarma, děti 11 až 15 let - 50 % sleva = vstup do areálu 125 Kč

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN:

Předprodej vstupenek na www.wisomm.com a v TIC Mikulčice od 1.5.2019

 

PŘIHLAS SE K FOLKLÓRU do 30. 6. 2019

Jedním ze základních stavebních kamenů již prvního ročníku festivalu Vinaři na hradišti byla a stále je podpora a uchování místních tradic a folklóru.
Tedy všichni krojovaní, kteří nám zašlou do 30. 6. 2019 zprávu na infomikulcice@bartonik.cz ve kterém přiloží svou fotku v kroji budou mít ten nejlevnější vstup - s degustací pouze 300 Kč !
Podmínky jsou jednoduché zaslat jméno a příjmení, datum narození, jméno chasy či souboru a fotografii v kroji.
Vše zaslat na e-mail infomikulcice@bartonik.cz do 30. 6. 2019

 

VYSTOUPÍ:

DĚTSKÝ PROGRAM:

Po celý den bude probíhat dětský program Užijme si prázdniny. Děti se mohou těšit na pestré zábavné odpoledne. Kde si budou moci vyzkoušet střelbu z luku, plavbu v kajaku, ale také bude připraven skákací hrad a malování na tvář.

SRAZ VETERÁNŮ NA HRADIŠTI:

Od 11 hodin do 15 hodin proběhne na prostranství před návštěvnickým centrem sraz veteránů. Po 15 hodině bude následovat vyjížďka po stopách Moravského Toskánska.

více v události na facebooku -
Sraz Veterani na Hradisti https://www.facebook.com/events/2504190832946611/,VINAŘSTVÍ:

Vinařství Petr Marada - Mikulčice - CZ

Rodinné vinařství Bartoníkovi - Mikulčice - CZ

Vinařství Výmola - Mikulčice – CZ

Vinařství Maršálkovi – Mikulčice – CZ

Vinařství Maláník - Osička - Mikulčice - CZ

Víno Homola - Vrbovec - CZ

Vinařství Neckařovi - Vlkoš u Kyjova - CZ

Sedlecká vína – Sedlec u Mikulova - CZ

Víno Sýkora – Čejkovice - CZ

Rodinné vinařství Jedlička - Bořetice - CZ

Oldřich Drápal - Slámová vína - Brno - CZ

Vican rodinné vinařství - Mikulov – CZ

Rodinné vinařství Janásovi – Blatnička - CZ

Víno Pavelka - Pezinok - Slovensko

Kvietok - Valéria Marko - Slovensko

Ovocinár Hrehor - ovocná vína – Slovensko

Vinařství Csiszár Péter – Maďarsko

Trakia wine s.r.o. - Bulharsko

Soluter s.r.o. - Slovinsko

Ovocinár Hrehor - Slovensko

POČASÍ:

Přátelé počasí bedlivě sledujeme a festival se koná za KAŽDÉHO POČASÍ! Pro Vaše maximální pohodlí stavíme velkoprostorové stany!

UBYTOVÁNÍ:

Penzion U Kostela v Mikulčicích - TIP - www.penzionmikulcice.cz

Další volné ubytování naleznete zde: volné ubytování

 

STANOVÉ MĚSTEČKO:

Možnost postavení stanů zajištěna. V průběhu akce bude možnost postavit stany v krásném prostředí lužních lesů!

Stany doporučujeme postavit v průběhu akce. Po skončení akce ve 23.00 hodin nebude zajištěno osvětlení prostoru, kde bude možné stany postavit.

 

DOPRAVA:

Autem projet obcí Mikulčice směrem na Slovanské hradiště a návštěvníky prosíme auto zaparkovat na vyhrazeném parkovišti. V průběhu akce bude zajištěna kyvadlová doprava z obce Mikulčice na Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Vlakem vlaková stanice Lužice pěšky cca 1 km k obecnímu úřadu přestup na kyvadlovou dopravu a nebo z vlakové stanice cca 4 km pěšky na Slovanské hradiště. Autobusem nejlépe na autobusovou zastávku Mikulčice - obecní úřad. Přestup na kyvadlovou dopravu nebo pěšky 3,5 km na Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Kyvadlová doprava - jízdní řád zde:Autobusem přímo až na Slovanské hradiště v Mikulčicích

 

Bližší informace o festivalu naleznete na stránkách: www.bartonik.cz nebo www.infomikulcice.cz, nebo na telefonním čísle +420 604 310 990

 

 

Možnost přihlášení vinařství, stánků s občerstvením na e-mailu infomikulcice@bartonik.cz

 

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU.

 

POZVÁNKY Z ROKU 2018

POZVÁNKA - ROZHOVOR s vedoucím Slovanského hradiště v Mikulčicích panem PhDr. Františkem Synkem zde

POZVÁNKA - ROZHOVOR s hlavním organizátorem Jakubem Bartoníkem zde

POZVÁNKA - PETR BENDEDoporučujeme: