cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic spojený s řízenou degustací vín, sirupů, moštů a specialit vína či hroznů v rodinné firmě Bartoník.

Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem navštívit s certifikovaným průvodcem sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě. Součástí je také návštěva lidového muzea a vinařsko-vinohradnického muzea v Mikulčicích. Na závěr programu budete moci ochutnat špičková vína a další speciality v příjemném prostředí moderního vinařství.

Program:

Sraz v 18:00 v prostorách Turistického informačního centra Mikulčice. Návrat v cca 21:00 hodin.

Termín: 6.7, 13.7, 20.7, 27.7, 3.8, 10.8, 17.8, 24.8.


Obsah programu:

  • Výklad o současné podobě vinohradnických oblastí České republiky a vztahu ke světovému vinohradnictví.
  • Návštěva lidového muzea s výstavou místních krojů a tradičního vybavení typického stavení na Podluží včetně dobového vybavení.
  • Řízená degustace s prohlídkou moderních provozů vinařství, ochutnávka 5 -7 vzorků archivních vín včetně výkladu o vinařství a sklepním hospodářství.
  • Ochutnávka specialit – sirupy, vinné želé, vinná kyselka, hroznové mošty a pralinky plněné vinným želé.
  • Návštěva sklepní uličky „Tešické búdy”. Ukázky různých architektonických přístupů při výstavbě sklepu, jako součásti bohaté lidové architektury regionu Slovácka.
  • Prohlídka vinic ve vinařských tratích „Kratiny a „Kněžské“. Ukázka různých metod střihu vinice, seznámení se s celoroční údržbou vinic, včetně způsobů jejich ošetření proti chorobám a škůdcům.
  • Návštěva sklepní čtvrti „U chaty“, možnost zhlédnutí každodenní práce místních vinařů. Sklepní čtvrť obsahuje několik sklepních uliček, kde se nachází několik sklepů různých velikostí a provedení.
  • Prohlídka jedinečného Vinařského muzea v Mikulčicích.

Cena za osobu: 350,- Kč


Informace a rezervace:

T: +420 731 159 010

E: bartonik@bartonik.czinfo@infomikulcice.cz

W: www.bartonik.cz, www.vinobartonik.czwww.infomikulcice.cz